1 İMZAN YETER-SENDİKANI HAREKETE GEÇİR- DİLEKÇE KAMPANYASI

1 İMZAN YETER-SENDİKANI HAREKETE GEÇİR- DİLEKÇE KAMPANYASI – HANGİ SENDİKAYA ÜYE İSEN O SENDİKANIN GENEL MERKEZİNE DİLEKÇELERİNİZİ GÖNDERİN!!!!
DİLEKÇE ÖRNEĞİ EKTEDİR.
_____________________________________________________

EĞİTİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLMELİDİR.

1990 yılından bugüne kadar her yıl eğitim çalışanlarının tümüne ödeneceği söylenen “Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneği” sorunu bu yıl mutlaka Toplu Sözleşme masasının “Ana Gündemi”olmalıdır. Eğitim çalışanlarının tümü yeni eğitim öğretime okul ve kurumları hazırlama işinde topyekun çalışmaktadır. Öyle ki, yaz aylarında kaloriferlerin bakım ve onarımı, kömür alımı ve depolanması v.b iş ve işlemleri kaloriferci eğitim çalışanları tarafından yapılmaktadır. Okullarımızın badana, boya işlemleri,bakım ve onarımı, güvenliği gibi birçok iş ve işlemler yardımcı hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Yeni okulların yapımı, derslik yapımı ve onarımı ve kontrolü, ihalesi v.b. işlemler ise teknik hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Taşıma, yemek ihalesi, kitap dağıtımı işve işlemleri bakanlık politikalarının okul ve kurumlara iletimi, okul ve kurumların atama, tayin ve yer değişikliği işlemleri, maaş, ek ders ödemeleri v.b. tüm işlemler ile sınavların güvenli bir şekilde yapılması genel idari hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Kısacası okul ve kurumlarımızın tam ve eksiksiz bir şekilde yeni eğitim öğretime hazırlanması ile ilgili tüm çalışmalar tüm kadroların işbirliği ile yapılmaktadır.

Tüm bu sebeplerden dolayı yıllardır “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinden” mahrum bırakılan Milli Eğitim Bakanlığı GİH, YHS, THS, SHS ve 4B kadrolarında çalışan tüm eğitim çalışanlarına da “EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ” verilmelidir. 

DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş:
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir