eğitimsendikateç-senkayseritürkiyetecsen
DOLAR
32,1978
EURO
34,9940
ALTIN
2.501,61
BIST
10.895,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kayseri
Parçalı Bulutlu
27°C
Kayseri
27°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
26°C
Perşembe Az Bulutlu
16°C
Cuma Az Bulutlu
18°C
Cumartesi Az Bulutlu
20°C

Sendikamızın Faaliyetleri

Sendikanın Faaliyet Alanı:

Sendika, Türkiye çapında şef, tesis müdürü, sayman, memur, hizmetli, şoför, aşçı, ,bekçi, kaloriferci, teknisyen, tekniker, mimar, mühendis, uzman, araştırmacı, kadrolu usta öğretici, şube müdürü, öğretmen, hemşire, bilgisayar işletmeni, v.h.k.i., 4/C kapsamında çalışanlar ve diğer tüm kamu görevlilerinin çalıştığı Eğitim, Öğretim ve Bilim hizmetleri hizmet kolunda faaliyet gösterir.

Sendikanın Amacı:

Sendika; evrensel sendikacılık ilkeleri çerçevesinde, üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığının ve milli egemenliğin korunması ve geliştirilmesi, Devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması ve yaşatılması; demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerinden ödün vermeksizin, milli ve manevi zenginliklerimize saygılı kalarak; sosyal adaletin gerçekleştirilmesi, çalışma barışının kurulması ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması amacını taşır.

 

Sendikamızca Yapılan Faaliyetler;

 1. Öğretmenlere verilen Hizmet Şeref Belgesinin Tüm Personellere Verilmesi Sağlanmıştır.
 2. Türkiye’de ilk defa Memur ve Hizmetliler için Eğitime Hazırlık Ödeneği Kanununda değişlik yapılması için TBMM’ne Kanun teklifi verilmiştir.
 3. Türkiye’de ilk defa Tüm Devlet Kurumlarında Eşit İşe Eşit Ücret Ödemesi yapılması sağlanarak Memur-Hizmetli Vb. Kadrolara Ek Ödeme ücreti çıkarılması sağlanmıştır.
 4. Görevde Yükselme Sınavlarının Sürekli olarak açılması sağlanmıştır.
 5. Türkiye’de ilk defa Memur ve Hizmetlilere Yönelik Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin çıkarılması sağlanmıştır.
 6. Devlet Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavlarında Öğretmen Çocuğu ve diğer olarak ayrım yapılarak puan hırsızlığının önüne geçilebilmesi için Danışta ya dava açılmıştır.
 7. Memur ve Hizmetlilerin Görev Tanımları Yapılması İçin Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapılmıştır.
 8. Giyim Yardımlarının Tüm Personele Nakdi Ödenmesi Sağlanmıştır.
 9. Kurum içi geçici görevlendirmelerde yapılan hatalı uygulamaların önüne geçilmiştir.
 10. Seçimlerde Okullarda görev alan Hizmetlilerin ücretlerini almaları sağlanmıştır.
 11. Milli Eğitim Bakanlığına ait Tüm Lojmanların Sadece İdareci veya Öğretmenlere değil, Hizmetli-Memur dâhil tüm personele eşit şartlarda yararlandırılması sağlanmıştır.
 12. Görevde Yükselme Sınavlarındaki 70 Baraj puanının kaldırılması için Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapılmıştır.
 13. Asil Memurların Öğretmen Olmalarını Engelleyen Yönetmelik Değişikliğine Dava Açtık
 14. Halk Eğitim Merkezlerindeki Angaryalara Son Verdik
 15. Hizmetlilerin Memur Kadrosuna Geçirilmesi Hakkındaki Kanun Teklifi TBMM Sunuldu
 16. İlçe Müdürü Kadrolarının Görevde Yükselme Yönetmeliği Dışına Çıkarılmasını Yargıya taşıdık
 17. Engelli Hizmetlilerin, Memurluk ve Şeflik Sınav Engeli Kaldırılması için başvuru yaptık.
 18. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Çan Eğrisi Uygulaması Sağlanmıştır.
 19. Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan engelli hizmetli personellerin sınavsız olarak memur kadrosuna geçirilmesi hususunda çalışma başlatılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazı yazdık.
 20. Engelli Personellerin Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki ulaşım imkânlarının iyileştirilmesi için Valiliklere Başvuru yapılmıştır.
 21. Geçici görevli olarak görev yapan Şoförlere Kadro verilmesi sağlanmıştır.